Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
سیل، بیش از 1هزار راس دام را در تلف کرد - شبکه نیوز
آدینه، 30 شهریور 97 ساعت 10:01 ب.ظ / Fri, 2018 September 21

- اجتماعی - سیل، بیش از 1هزار راس دام را در تلف کرد

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

سیل، بیش از 1هزار راس دام را در تلف کرد

تاریخ 27 خرداد 1397 ساعت 18:52:19
منبع: police
کد خبر: 057217
بارش شدید باران موجب به راه افتادن سیل و تلف شدن یک هزار و 269 گوسفند در برخی از روستاهای شهرستان پلدشت شد.

 

 

سیل، بیش از یک هزار راس دام را در پلدشت تلف کرد


 بارش شدید باران موجب به راه افتادن سیل و تلف شدن یک هزار و 269 گوسفند در برخی از روستاهای شهرستان پلدشت شد.

سرهنگ "احمدی" در گفت و گویی در تشریح این خبر گفت: در پی تماس تلفنی شهروندان مبنی بر جاری شدن سیل در حوالی روستاهای "پیر یادگار و تورمیش" و تلف شدن گوسفندان روستاییان در این رابطه، بلافاصله ماموران انتظامی به همراه گروه های امدادی در محل حاضر شدند.

 

وی افزود: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد، احشام روستاییان که برای رفتن به ییلاقات شهرستان چالدران شب را در دره ای به نام"بوغاز آغل" اتراق کرده بودند، به علت بارش باران و تگرگ سیل آسا تعداد زیادی از گوسفندان به دام سیل افتاده و تلف شده اند.

 

این مقام انتظامی ادامه داد: با تلاش و جستجوی گروه های امدادی، روستاییان و ماموران انتظامی، از یک هزار و 429 راس گوسفند، یک هزار و 269 راس در این حادثه تلف و در مسیر سیلاب و مزارع اطراف پخش شده که 30 راس توسط اهالی ذبح و 130 راس نیز نجات یافتند.

 

سرهنگ "احمدی" با اشاره به اینکه سیل مسیر یکی از روستاها به طول 4 کیلومتر را تخریب و یک محور را نیز به طور کلی مسدود کرده بود، گفت: در این حادثه، به تعدادی از مزارع و چاه آب آشامیدنی روستا نیز خسارت وارد شده بود؛ خوشبختانه این حادثه هیچ گونه خسارت جانی نداشته است.

فرمانده انتظامی چالدران در پایان از شهروندان خواست ضمن توجه به هشدارهای هواشناسی، از هرگونه تردد در حاشیه رودخانه ها، سدها، دریاچه و دیگر تاسیسات آبی خودداری کرده و موارد ایمنی را کاملا رعایت کنند.*

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.