Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
بچه نغ نغو ! - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 09:18 ب.ظ / Tue, 2018 October 23

- اجتماعی - بچه نغ نغو !

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

بچه نغ نغو !

تاریخ 25 تیر 1397 ساعت 10:51:39
منبع: اکبر نعمت الهی مدیرمسوول روزنامه ثروت
کد خبر: 057390
جالب است که ترامپ همه این کارها را به نام خود تمام می کند و به نظر می رسد او به شدت نگران است که مبادا دیوانه بازی هایش مانع از انتخاب دوباره اش شود و لذا از همین امروز دنبال چیدن آجرهای تبلیغاتی است تا در انتخابات مانند دوره قبلی نیازی به تقلب نداشته باشد.
بچه  نغ  نغو !

 

بچه  نغ  نغو !

 


اکبر نعمت الهی مدیرمسوول روزنامه ثروت /؛ مردم بریتانیا در استقبال از ترامپ یک بادکنک هوا کردند که ترامپ را نوزادی در حال گریه نشان می داد. خود ترامپ هم نباید از این تمثیل دلخور شده باشد. زیرا خوب می داند که او زیر همه تعهدات بین المللی آمریکا زده است. در مدتی که روی کار آمده (حدود شش ماه) همه قرارهای بین المللی مانند برجام، معاهده پاریس و... را هوا کرده است. در کنار آن معاهده مهم نفتا با مکزیک و کانادا و قرار و مدارهایی مانند پیمان تجارت آزاد و... را هم باطل کرده است.


این که درباره ناتو اظهار نظر کرده که اروپایی ها باید سهم خود را از بودجه نظامی به چهاردرصد برسانند و هزار و یک قرار دیگر، همگی نشان از بی تعهدی دولت ترامپ دارد.


جالب است که ترامپ همه این کارها را به نام خود تمام می کند و به نظر می رسد او به شدت نگران است که مبادا دیوانه بازی هایش مانع از انتخاب دوباره اش شود و لذا از همین امروز دنبال چیدن آجرهای تبلیغاتی است تا در انتخابات مانند دوره قبلی نیازی به تقلب نداشته باشد.


ترامپ را بریتانیایی ها بچه نغ نغو نامیده اند زیرا رفتار او را معقول نمی دانند. از او درست روز قبل از ورود به لندن مصاحبه ای منتشر شد که در آن به سیاستهای برگزیت ترزا می ایراد گرفته بود و گفته بود اگر اینگونه پیش برود معاهده تجاری میان دو کشور اتفاق نمی افتد. او همچنین از گوردون وزیر امور خارجه سابق بریتانیا حمایت کرده بود که می تواند نخست وزیر خوبی باشد.


حالا اروپا با یک رئیس جمهوری در آمریکا مواجه است که شاید تصمیمات معقولی در هیچ عرصه ای نتوان از او انتظار داشت. رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه با پوتین دیدار می کند. در این دیدار پوتین دست بالا را خواهد داشت. او در سوریه ایران را از دور خارج کرده و در بحث انرژی هم به ایران وعده 45 میلیارد دلار سرمایه گذاری داده است. اما همه می دانند که او این پیشنهاد را برای آن مطرح کرده است که در دیدار با آمریکایی ها چیزی برای معامله داشته باشد. این معامله برای روسیه که خود گرفتار تحریم است عملی نیست و پوتین برای آن که وسط مذاکره با آمریکا حرفی برای گفتن داشته باشد که بتواند آن را جایگزین بحث کریمه و اوکراین کند هم سوریه و هم انرژی ایران را وسط می کشد تا بر سر آن معامله کند.


آمریکایی ها از سال 1975 که بحران نفتی جهان را در خود غرق کرد، چشم طمع خود را از انرژی خاورمیانه بریده اند . در سفر ترامپ به بلژیک او از آلمانی ها خواست که از لوله گاز روسیه دست بشویند. او گفت که ناتو نمی تواند برای مقابله با تهدید روسیه سرمایه گذاری کند و از سوی دیگر از آن کشور سوخت بخرد و به آن نفع برساند.


گفتن این حرفها شاید برای انحراف اذهان عمومی از دخالت روسیه در انتخابات آمریکا باشد اما به هر روی جهت گیری رفتاری ترامپ و دولت او را نشان می دهد.


اکنون برای ایران لازم است که از فرصت استفاده کرده، نیروهای مستشاری خود را به سرعت از سوریه بیرون بکشد تا گرفتار بازسازی این کشور نشود. سوای آن که معطل ماندن برای معامله نفتی با روسها نباید عاملی برای آسیب دیدن بیشتر ما شود. یادمان باشد نخستین کشوری که برای جبران حذف نفت ایران از بازار آستین بالا زد روسیه بود که این مورد را رسما اعلام هم کرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.