Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
طوفان ۲۶۱ نفر را روانه بیمارستان کرد - شبکه نیوز
پنج شنبه، 22 آذر 97 ساعت 05:02 ق.ظ / Thu, 2018 December 13

- اجتماعی - طوفان ۲۶۱ نفر را روانه بیمارستان کرد

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

طوفان ۲۶۱ نفر را روانه بیمارستان کرد

تاریخ 31 مرداد 1397 ساعت 23:33:44
کد خبر: 057579
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: 261 نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از 30 مرداد تاکنون روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.

 

ایرنا: مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: 261 نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از 30 مرداد تاکنون روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.

عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند.

وی ادامه داد: 58 نفر از این افراد بستری و 203 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به خشک بودن تالاب هامون و در نتیجه بروز پدیده توفان و گرد و خاک همواره مردم منطقه سیستان به دلیل مشکلات مختلف که عمده ترین آنها تنفسی و چشمی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند.

به گفته کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان امروز چهارشنبه همزمان با عید سعید قربان به 37 برابر حد مجاز رسید.

مصدق گودرزی فر حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میکرو گرم بر مترمکعب عنوان کرد و اظهار داشت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان پنج هزار و 540 میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.

وی افزود: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان به 100 کیلومتر بر ساعت رسید.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پدیده وزش باد شدید در برخی نقاط مستعد توفان گرد و خاک تا روز شنبه هفته آینده در شمال استان تداوم دارد به طوری که علاوه بر کاهش شدید کیفیت هوا اختلال در تردد جاده ای را به همراه دارد.

گودرزی فر بیان کرد: در نواحی مرکزی و نوار غربی سیستان و بلوچستان نیز در این مدت غبار محلی در برخی ساعات وزش باد پیش بینی می شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.