Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
47مرکز آموزشی استثنایی در مازندران فعالند - شبکه نیوز
چهار شنبه، 21 آذر 97 ساعت 12:56 ق.ظ / Wed, 2018 December 12

- اجتماعی - 47مرکز آموزشی استثنایی در مازندران فعالند

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

47مرکز آموزشی استثنایی در مازندران فعالند

تاریخ 06 آذر 1390 ساعت 03:30:00
کد خبر: 006745
شبکه نیوز: امسال 5100 دانش آموز استثنایی مازندران در 47 مرکز آموزشی مشغول به تحصیل شدند
47مرکز آموزشی استثنایی در مازندران فعالند محمد مهدی بریمانی گفت:انسانیت افراد در سایه علم شکوفا می‌شود و بدون عشق انسانی و پاک و خدایی هیچ خدمتی در جامعه صورت نمی گیرد.

به گزارش شبکه نیوز ،محمد مهدی بریمانی مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 ساریدر مراسم گلریزان مدرسه با نیازهای ویژه در باشگاه فرهنگیان که با حضور مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد افزود:کاری که خیران انجام می‌دهند دارای سه عنصر علم، عشق و امید است.

وی خاطرنشان کرد: اگر علم نباشد پیشرفتی حاصل نخواهد شد و عزت و کرامتی وجود ندارد.

بریمانی با بیان اینکه انسانیت افراد در سایه علم شکوفا می‌شود، اظهار داشت: بدون عشق، هیچ خدمتی در جامعه صورت نمی‌گیرد و زندگی بدون امید هم حرکتی ندارد.

در ادامه این مراسم مدیر سازمان آموزش و پرورش استثنایی مازندران نیز طی سخنانی افزود: آموزش و پرورش استثنایی متولی تعلیم و تربیت انسان‌هایی است که نقش آدم‌های سالم را به ما خواهند فهماند.

علی سیاحی خاطر نشان کرد: امروز بچه‌هایی را می‌بینید که ما با آنها زندگی می‌کنیم و جمع کثیری از این بچه‌ها نمی‌بینند، نمی‌شنوند و از نعمت درک بالا برخوردار نیستند اما وظیفه ی ماست  که بتوانیم این دانش‌آموزان را بپذیریم و به خانواده‌های آنها آرامش دهیم.

وی اظهار داشت: کودکان استثنایی و مسائل و مشکلات مربوط به این قشر، موضوعی است که از دید بسیاری از مردم پنهان مانده است.

وی با بیان اینکه در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم، تصریح کرد: مردم ما دین و ایمان خود را در محبت کردن می‌دانند و ما برای تقویت هرچه بیشتر توانمندی این دانش‌آموزان ، نیاز به حمایت اقشار مختلف جامه داریم.

سیاحی خاطر نشان کرد: می‌خواهیم این دانش‌آموزان را به جامعه معرفی کنیم تا همه بدانند چه استعدادهایی در میان دانش‌آموزان با نیازهای ویژه نهفته است و  پیشرفت و تعالی آنان، نیاز به لطف و یاری همه دارد.

وی اظهار داشت: افرادی را برای کمک انتخاب کرده‌اید ساده‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین انسان‌های جامعه‌اند و هر رفتاری که با این بچه‌ها داشته باشید، جز محبت نمی‌بینید.

سیاحی با بیان اینکه بچه‌های معلول همه عشق و آرزوی ما هستند، تصریح کرد: معلمان ما از جنس همین دانش‌آموزان هستند و عمیق‌ترین رابطه‌ها را با این بچه‌ها دارند.

وی با اشاره به اینکه این داش آموزان به کمک ما نیازمند هستند ادامه داد: آموزش و پرورش استثنایی توان اداره مدارس را دارد اما برخی خانواده‌ها برای پرداخت هزینه‌ها به شدت ناتوان هستند.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی مازندران خاطر نشان ساخت: امسال 5100 دانش آموز استثنایی مازندران در 47 مرکز آموزشی  مشغول به تحصیل شدند.

سیاحی با بیان اینکه کشوری که رشد همه جانبه کلیه افراد ، هدف آموزش و پرورش می باشد بنابراین کودکان استثنایی نیز باید از امکانات مختلف تربیتی و آموزشی جهت رشد هر چه بیشتر توان های بالقوه خود برخوردار گردند افزود:در همین راستا 47 مرکز آموزشی استثنایی در سه دوره تحصیلی ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه و همچنین 15 مرکز اختلالات یادگیری در سطح استان به فعالیت می پردازند .

سیاحی گفت: 700همکار در تمامی شهرستان ها ومناطق مازندران  دانش آموزان کم توان ذهنی ، نابینا، ناشنوا، چند معلولیتی و جسمی حرکتی رادر این مراکز  تحت پوشش قرار می دهندBookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.