Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
سامانه اطلاعات اماکن استیجاری مازندران اجرایی می‌شود - شبکه نیوز
دو شنبه، 19 آذر 97 ساعت 03:43 ق.ظ / Mon, 2018 December 10

- اجتماعی - سامانه اطلاعات اماکن استیجاری مازندران اجرایی می‌شود

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

سامانه اطلاعات اماکن استیجاری مازندران اجرایی می‌شود

تاریخ 17 دی 1390 ساعت 03:30:00
کد خبر: 007341
شبکه نیوز: سالانه 20 میلیون مسافر به مازندران سفر می کنند درحالی که تنها 20 هزار تخت اقامتی وجود دارد
سامانه اطلاعات اماکن استیجاری مازندران اجرایی می‌شود

رئیس پلیس اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی مازندران  در نشست هم‌اندیشی طرح ساماندهی اماکن استیجاری مازندران که با حضور معاون گردشگری، رئیس اماکن عمومی استان و فرمانداران و شهرداران شهرهای ساحلی در هتل ژربرا نوشهر برگزار شده بود. گفت: سامانه اطلاعات اماکن استیجاری مازندران اجرایی می‌شود.

تمامی اماکن استیجاری اقامتی و موقت مازندران شناسنامه‌دار خواهند شد

به گزارش شبکه نیوز، سرهنگ محمود جلالی  در نشست هم اندیشی واحدهای استیجاری مازندران در نوشهر افزود: بر اساس طراحی و تمرکز سامانه اطلاعاتی تمامی اماکن استیجاری اقامتی و موقت مازندران شناسنامه‌دار خواهند شد و با شیوه ‌نامه یکنواخت اجرایی می‌شود.

وی افزود: اقدامات اجرایی در حوزه اماکن استیجاری باید با رعایت زمان بندی مطلوب و اولویت‌ بندی به انجام برسد و هویت‌ دار شدن این اماکن نقش مناسبی در ارتقای امنیت و آگاه‌ سازی خواهد داشت.

رئیس پلیس اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی مازندران با اشاره به گستره فعالیت این اداره در سطح استان اظهار داشت: در راستای فعالیت امنیتی با  16 اداره کل و نهاد در حال تبادل فعالیت مستقیم و حضور فعال هستیم.

وی افزود: 700 تابلو به‌ دست که در زمینه اسکان مسافران در محورهای مواصلاتی حضور داشتند، در سطح استان شناسایی شده و با صدور کارت شناسایی گواهی فعالیت گرفتند

 بیش از ده هزار اماکن استیجاری اقامتی در مازندران شناسایی شد

محمد تقی کلانتری افزود: بیش از 20 هزار اماکن اقامتی استیجاری در فصل تابستان و نوروز، اسکان مسافران را بر عهده دارند که فقط برای پنجاه درصد این اماکن کارت شناسایی صادر شده است.

وی اضافه کرد: برای تسریع در روند شناسایی اماکن اقامتی، این طرح  بصورت سه منطقه غرب، شرق و مرکزی  استان در آینده نزدیک به اجرا در خواهد آمد.

این مسئول گردشگری مازندران با اشاره به گردشگر پذیری استان و ضرورت ایجاد ساختارهای زیربنایی در بخش توریسم گفت: در حالیکه سالانه 20 میلیون مسافر وارد مازندران می‌شود تنها 20 هزار تخت اقامتی وجود دارد که نیازمند برنامه‌های توسعه‌ای در حوزه ایجاد اقامت‌ها، هتل‌ها و مراکز اسکان استاندارد است.

در فصل تابستان و ایام نوروز به طور میانگین روزانه 600 هزار نفر مازندران را برای اقامت انتخاب می‌کنند


کلانتری افزود: در فصل تابستان و ایام نوروز به طور میانگین روزانه 600 هزار نفر مازندران را برای اقامت انتخاب می‌کنند و این فرصت مناسبی است تا با ورود بخش‌های خصوصی و سرمایه‌گزاران فرصت‌های توسعه پایدار میسر شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به طراحی مکانهای مناسب و جایگاه‌های متحد‌الشکل در جهت ارائه اطلاعات جامع به مسافران عنوان داشت: با اجرای طرح ساماندهی اماکن اقامتی و استیجاری بسیاری از فعالیت واسطه‌ گرها، تابلو به‌ دست‌ها و چادر خواب‌ ها حذف خواهد شد

هوشنگ مرادی در نشست هم‌اندیشی طرح ساماندهی اماکن استیجاری مازندران با اشاره به اینکه این شرکت از سال 86 تاکنون در این طرح اجرای برنامه دارد، بیان داشت: 20 هزار خانه استیجاری در استان مازندران اقدام به رزرو از سوی مسافران می‌شوند که 10 هزار واحد از آنها شناسایی شده است.

وی ابراز داشت: تعداد مراکز اطلاع‌رسانی و رزرواسیون 60 مرکز است که از این تعداد 24 واحد متحدالشکل و دارای پروانه است و 36 مرکز ناهمگون فعالیت دارند.

مرادی ادامه داد: این تعداد در تعطیلات عید به 70 مرکز می‌رسد و 185 شغل مستقیم در این مسیر ایجاد شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه دوره آموزشی برای افراد تابلو به‌دست انجام شده، بیان داشت: تعداد مراکز رزرواسیون فعلی جوابگوی حجم مسافر استان نیست.

مجری طرح رزرواسیون اماکن اقامتی در مازندران تصریح کرد: جانمایی مراکز رزرواسیون در شهرستان‌ها موجب کاهش بار تفرایکی خواهد شد و به ایجاد اشتغال نیز کمک می‌کند.  

وی خاطرنشان کرد: شناسنامه‌دار شدن تابلو به‌دست‌هایی که از این طرح تمکین نمی‌کنند و در مواقعی تهدید نیز هستند، ساماندهی اماکن استیجاری و ساماندهی مجتمع‌های مسکونی ساحلی که بیشترین بار مشکلات از آنها ناشی می‌شود از جمله پیشنهادات و انتظارات ما در راستای اجرای این طرح است.

شهردار نوشهر نیز در این جلسه با اشاره به موقعیت‌های گردشگری شهر نوشهر به ویژه منطقه گردشگریسیترا از آن به عنوان قلب تپنده توریست در استان یاد کرد.
علی امانی با اشاره به اهمیت مدیریت در مقوله گردشگری آن را نیازمند کارشناسی درست عنوان کرد و متذکر شد: در این بخش از استانداردهای دنیا عقب هستیم و باید سعی کنیم به حداقل این استانداردها برسیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.