Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
در هفته تربيت بدني روي داد تعطيلي ايستگاه دوچرخه سواري گرگان يک روز پس از افتتاح - شبکه نیوز
سه شنبه، 27 آذر 97 ساعت 06:35 ب.ظ / Tue, 2018 December 18

- ورزشی - در هفته تربيت بدني روي داد تعطيلي ايستگاه دوچرخه سواري گرگان يک روز پس از افتتاح

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

در هفته تربيت بدني روي داد تعطيلي ايستگاه دوچرخه سواري گرگان يک روز پس از افتتاح

تاریخ 28 مهر 1389 ساعت 03:30:00
کد خبر: 001143
شبکه نیوز: فاز اول طرح ایستگاه دوچرخه سواری گرگان واقع در بلوار ناهارخوران پس از گذشت یک روز از افتتاح رسمی تعطیل شد.
در هفته تربيت بدني روي داد  تعطيلي ايستگاه دوچرخه سواري گرگان يک روز پس از افتتاح


 این طرح با عنوان فاز اول دوچرخه سواری ناهارخوران گرگان همزمان با هفته تربیت بدنی بعداز ظهر دوشنبه هفته جاری با حضور مسئولان شهری گرگان افتتاح شد.

 

این طرح که با ارائه مجوز از سوی شهرداری و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان در مهرماه سالجاری آغاز به کار کرد، در سومین روز هفته ترییت بدنی با حضور مسئولان شهری مانند ، شهردار ، اعضای شورای شهر ، مدیران سازمان فرهنگی ورزشی و جمعی از مردم منطقه رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

 

گسترش فرهنگ دوچرخه سواری، ترویج ورزش، ارتقای سلامت و نشاط جامعه و رفع مشکلات زیست محیطی و ترافیکی و ترغیب به استفاده از دوچرخه به جای خودرو از جمله اهداف طرح ایستگاه دوچرخه سواری گرگان اعلام شد که عمر آن یکروزه بوده است.

 

مجری این طرح موسسه گردشگری سیدین است که با اخذ مجوز از سازمانهای شهری گرگان، اقدام به اجرای این طرح کرد وگرچه این طرح به صورت آزمایشی از 18 مهرماه دایر بود اما فاز اول طرح دوچرخه سواری گرگان در هفته تربیت بدنی افتتاح و پس از یک روز تعطیل شد.

 

در این طرح 20 دستگاه دوچرخه ویژه کودکان، نوجوانان و بزرگسالان فراهم شد که برای ساعاتی در اختیار مراجعان و مشتریان قرار می گیرد و محدوده اجرای طرح نیز حول و حوش بلوار ناهارخوران گرگان است.

 

این طرح در روز اول اجرای طرح با استقبال فراران خانواده های گلستانی قرار گرفت و همشهریان گرگانی در حاشیه اجرای طرح، خواهان توسعه این طرح در دیگر مناطق گردشگری استان شدند.

 

پیشینه اجرای این طرح به سال گذشته و اقدام شهرداری گرگان برمی گردد که طرح ایستگاه امانی دوچرخه سواری را در برخی مناطق شهر اجرا کرده بود و در مرحله اول این طرح شهرداری اقدام به خرید 25 دستگاه دوچرخه کرد که این دوچرخه ها را برای استفاده ساعتی در قبال ارائه کارتهای شناسایی معتبر به شهروندان تحویل می داد.

 

تعطیل شدن ایستگاه دوچرخه سواری گرگان پس از گذشت یک روز از افتتاح رسمی درحالیست که طرح هایی نظیر آن در دیگر شهرهای کشور از جمله خیابان کوهسنگی مشهد و اصفهان از مدتها قبل اجرا شده است و با استقبال فراوان خانواده های این استانها روبر شده است.

 

از سوی دیگر اجرای این طرحها در مناطق تفریحی و ورزشی به توسعه ورزش های همگانی و تفریحات سالم کمک می کند ، این درحالیست که اکنون در بسیاری از مناطق گردشگری سفره خانه ها دایرشده و جوانان برای گذران اوقات فراغت به دود قلیان و سیگار پناه برده اند.

 

هنوز دلایل تعطیلی این طرح مشخص نیست و برخی خانواده های گرگانی که برای استفاده از این طرح ورزشی در روز گذشته به ناهارخوران رفته اند با تعطیلی این پیست مواجه شده اند.

 

تاکنون پیگیری ها درباره دلیل تعطیلی پیست دوچرخه سواری گرگان نتیجه ای نداد و مدیر موسسه گردشگری سیدین درباره تعطیلی این طرح در عصر سه شنبه گفت: این طرح تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

 

سید جلال سیدین از ارائه توضیحات بیشتر درباره تعطیلی این طرح ورزشی خودداری کرد.

 

شهر گرگان 274 هزار نفر جمعیت دارد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.