Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
ليگ برتر با16تيم برگزار مي‌شود - شبکه نیوز
چهار شنبه، 21 آذر 97 ساعت 12:40 ق.ظ / Wed, 2018 December 12

- ورزشی - ليگ برتر با16تيم برگزار مي‌شود

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

ليگ برتر با16تيم برگزار مي‌شود

تاریخ 13 مرداد 1391 ساعت 16:36:54
کد خبر: 012585
رئیس دپارتمان سازمان لیگ آزادگان فوتبال کشور با اشاره به اینکه لیگ برتر سال آینده با حضور 16 تیم برگزار خواهد شد، گفت: در فصل جدید لیگ یک نیز از هر گروه چهار تیم سقوط می‌کند.

به گزارش شبکه نیوز فریبرز محمودزاده امروز در مصاحبه با فارس در اراک در حاشیه سفر به استان مرکزی با بیان اینکه در نهایت 8 تیم در فصل 92-91 از لیگ دسته یک کشور سقوط خواهند کرد، اظهار داشت: با توجه به مصوبه جدید اعضای هیئت رسیدگی لیگ آزادگان تغییرات عمده‌ای در خصوص صعود و سقوط تیم‌های حاضر در لیگ‌ 1،2،3 کشور صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در لیگ دسته یک کشور تیم‌های اول گروه‌های Aو B به صورت مستقیم به لیگ برتر صعود می‌کنند و تیم‌های دوم هر گروه بعد از برگزاری یک دیدار رفت و برگشت به مصاف تیم چهاردهم لیگ برتر می‌روند و برنده آن دیدار به لیگ برتر صعودی می‌کند.

رئیس دپارتمان سازمان لیگ آزادگان فوتبال کشور بیان کرد: بدین صورت از لیگ برتر چهار تیم به صورت مستقیم به لیگ یک سقوط می‌کند و تیم پنجم هم با برگزاری یک دیدار پلی‌آف با برنده تیم‌های دوم لیگ دسته یک تکلیف ماندن و یا سقوط آن مشخص می‌شود و در نهایت لیگ برتر سال آینده با حضور 16 تیم برگزار خواهد شد.

محمودزاده با بیان اینکه در فصل آینده رقابت‌های لیگ دسته یک از هر گروه چهار تیم سقوط می‌کند، تصریح کرد: در حال حاضر لیگ یک کشور در دو گروه 14 تیمی و در مجموع با شرکت 28 تیم برگزار می‌شود ولی قصد داریم در یک پروسه سه ساله لیگ یک را به صورت یک تک گروه با حضور 18 تیم برگزار کنیم و به همین دلیل از فصل 92-91 از هر گروه چهار تیم به لیگ دسته دوم سقوط می‌کند که این روند، کار را برای تیم‌های لیگ یکی بسیار مشکل و رقابت را در این لیگ بسیار زیبا و دیدنی می‌کند.

رئیس دپارتمان لیگ آزادگان در ادامه افزود: اگر برگزاری جام حذفی کشور در این فصل قطعی شود حضور تیم‌های لیگ یکی در این جام یک نوع خودکشی است، چون با توجه به فشار بالای مسابقات در این فصل ریسک سقوط آن‌ها بسیار بالا است.

وی در خصوص سایر لیگ‌های کشور اظهار داشت: از لیگ 2 کشور از هر گروه دو تیم به لیگ دسته یک و مجموعا چهار تیم به این لیگ صعود می‌کنند و مانند لیگ یک از هر گروه هم چهار تیم به لیگ دسته سوم سقوط می‌کنند و در نهایت از لیگ دسته سوم کشور هم 5 تیم به لیگ دسته دوم صعود می‌کند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.