Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
پنالتی استثنایی - شبکه نیوز
سه شنبه، 20 آذر 97 ساعت 11:24 ب.ظ / Tue, 2018 December 11

- ورزشی - پنالتی استثنایی

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

پنالتی استثنایی

تاریخ 31 تیر 1392 ساعت 13:30:39
کد خبر: 035953
  « شبکه نیوز » وجه تمایز این پنالتی با سایر پنالتی های آلمانی ها و غیرآلمانی ها در تاریخ جام جهانی و جام ملتهای اروپا، این بود که او باید در خانه حریف و در حضور انبوه تماشاگران میزبان و سوت های ممتد آنها آخرین پنالتی را گل می کرد تا تیمش حذف نشود.
پنالتی استثنایی

 

 

 

« شبکه نیوز » تیم ملی فوتبال آلمان در مرحله نیمه نهایی یورو 96، میزبان خود انگلستان را در ضربات پنالتی شکست داد و در فینال نیز با غلبه بر چک، قهرمان جام ملتهای اروپا شد. آلمانی ها در شرایطی از سد انگلستان گذشتند که تیم ملی انگلستان در سال 1996، تیمی بسیار خوبی بود که در طول برگزاری مسابقات، به مدعی اول فتح جام بدل شده بود. انگلیسی ها با مربیگری تری ونبلز و میانداری پل گاسکویین، تیمی رویایی را تشکیل داده بودند که برای مردم این کشور، یادآور تیم قهرمان جام جهانی 1966 بود.

 

 

 

شکست انگلستان در برابر آلمان با پنالتی استثنایی اشتفان کونتس

آنها در همان ابتدای بازی با تیزهوشی آلن شیرر به آلمان گل زدند ولی ژرمن ها نیز بسیار زود با ضربه اشتفان کونتس گل مساوی را به ثمر رساندند. بازی تا دقیقه 90 و سپس تا دقیقه 120 با همان تساوی 1 بر 1 به پایان رسید و همه چیز به ضربات پنالتی کشیده شد.

 

 

 

پنالتی اول را انگلیسی ها زدند. آنها برخلاف معمول بسیار خوب پنالتی می زدند اما آلمانی ها نیز باوجود اینکه جو ورزشگاه به شدت علیه آنها بود، همه ضرباتشان را یکی پس از دیگری گل کردند. کار دشوار پنالتی زنان آلمان در ورزشگاه ویمبلی، بویژه اشتفان کونتس که پنالتی زن پنجم آلمانی ها بود، به خوبی انجام شد تا اینکه گری ساوت گیت پنالتی ششم انگلستان را هدر داد و اندی مولر پنالتی ششم آلمان را گل کرد تا شاگردان برتی فوگتس راهی فینال شوند.

 

 

پنالتی اشتفان کونتس در زمین حریف در حالی که همه بازیکنان حریف ضرباتشان را گل کرده بودند و اگر ضربه او به ثمر نمی رسید تیم آلمان حذف می شد، بی تردید سخت ترین ضربه پنالتی در تاریخ بازی های ملی آلمان بوده است. وجه تمایز این پنالتی با سایر پنالتی های آلمانی ها و غیرآلمانی ها در تاریخ جام جهانی و جام ملتهای اروپا، این بود که او باید در خانه حریف و در حضور انبوه تماشاگران میزبان و سوت های ممتد آنها آخرین پنالتی را گل می کرد تا تیمش حذف نشود. از این نظر، هیچ پنالتی زنی در تاریخ ضربات پنالتی در جام جهانی و جام ملتهای اروپا، در شرایط بسیار دشوار اشتفان کونتس قرار نداشته است.

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.