Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
تکلیف میزبانی عربستان را روشن کنید - شبکه نیوز
دو شنبه، 03 اردیبهشت 97 ساعت 04:17 ب.ظ / Mon, 2018 April 23

- ورزشی - تکلیف میزبانی عربستان را روشن کنید

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات
نامه مهم فدراسیون فوتبال ایران به ای اف سی

تکلیف میزبانی عربستان را روشن کنید

تاریخ 29 آبان 1395 ساعت 10:45:35
منبع: varzesh3
کد خبر: 054585
فدراسیون فوتبال ایران در نامه ای به کنفدراسیون آسیا خواستار تعیین تکلیف میزبانی رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا در مصاف با تیم های عربستانی شده است/ تصمیم کمیته مسابقات چمپیونزلیگ آسیایی بحث‌برانگیزترین خبر فوتبال آسیا در هفته آینده خواهد بود، چراکه ظاهرا عربستان کماکان علاقمند نیست در ایران حضور یابد.
تکلیف میزبانی عربستان را روشن کنید

 

تکلیف میزبانی عربستان را روشن کنید


 


 

به گزارش "شبکه نیوز"، با مشخص شدن سهمیه تیم‌های ایران و عربستان به احتمال زیاد  4 نماینده این دو کشور در رقابت‌های باشگاهی آسیا مقابل هم قرار خواهند گرفت که به این معنای انجام 8 مسابقه بین نمایندگان دو کشوری است که به دلیل تنش کم سابقه در روابط سیاسی سال گذشته از سفرهای ورزشی به کشورهای هم اجتناب کردند. البته ایران مشکلی برای سفر به عربستانی یا میزبانی از تیم‌های باشگاهی این کشور نداشت اما با توجه به اتفاقات سیاسی عربستانی‌ها موکدا از حضور در ایران سرباز زدند و کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا را نیز با خود همراه کردند.

 


اگرچه در موضوع ایران و عربستان حق نمایندگان ایران تضییع شد اما به هرحال رفتارهای دیپلماتیک فدراسیون در مواضع ذیرربط خوب پیش نرفت و ایران به تصمیم نهایی ای اف سی احترام گذاشت و در کشورهای بی‌طرف به مصاف عربستانی‌ها رفت.

 


این چالشی است که امسال نیز وجود دارد و بنابراین فدراسیون فوتبال ایران پیش از جلسه مهم کمیته مسابقات ای اف سی با ارسال نامه ای از این نهاد مسئول درخواست کرده تکلیف بازی های مابین نمایندگان دو کشور را روشن کنند. در نامه ایران به کمیته مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تذکر داده شده که ایران آماده میزبانی از نمایندگان عربستان است و مانعی در این زمینه وجود ندارد. همچنین از کمیته مسابقات خواسته شده اگر به هر دلیلی دوباره تصمیم مثل سال گذشته به برگزاری بازی در کشورهای بی طرف گرفته شد، علت این مساله به صورت رسمی به ایران گزارش شود چراکه ایران تمایل دارد این مسابقات را میزبانی کند.

 


تصمیم کمیته مسابقات چمپیونزلیگ آسیایی بحث‌برانگیزترین خبر فوتبال آسیا در هفته آینده خواهد بود، چراکه ظاهرا عربستان کماکان علاقمند نیست در ایران حضور یابد. البته هنوز در این زمینه اظهارنظری رسمی از سوی مقامات این کشور انجام نشده اما به نظر نمی رسد به نسبت سال گذشته چیزی تغییر کرده باشد.

 


برگزار نشدن بازی خانگی مقابل نمایندگان کشور عربستان علاوه بر هزینه‌های مالی بیشتر برای تیم‌های ایرانی آنها را از یک بازی خانگی نیز محروم می‌کند. در صورت اینکه پاسخ ای اف سی قانع‌کننده نباشد ایران ممکن است به دادگاه دی ای اس شکایت کند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.