Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
چگونه سی آر سِوِن به سی آر ناین تبدیل شد؟ + تصاویر - شبکه نیوز
سه شنبه، 29 خرداد 97 ساعت 08:55 ب.ظ / Tue, 2018 June 19

- ورزشی - چگونه سی آر سِوِن به سی آر ناین تبدیل شد؟ + تصاویر

اخبار امروز
استان‌ها
پربازدیدها
تبلیغات
تغییر پست برای ادامه درخشش

چگونه سی آر سِوِن به سی آر ناین تبدیل شد؟ + تصاویر

تاریخ 29 آذر 1395 ساعت 11:47:33
کد خبر: 054805
به نظر می رسد در ماه های اخیر، نقش کریس رونالدو در ترکیب کهکشانی ها نزدیک به نقش همنام سالهای نه چندان دور خود در خط حمله رئال، رونالدوی برزیلی باشد/ تنها یک سال پیش و زمانی که لیونل مسی موفق شد پنجمین توپ طلا را به فهرست افتخارات خود اضافه کند، به نظر می رسید دوران درخشش کریستیانو به پایان رسیده است. زیر نظر رافا بنیتس، او حتی قادر به ارائه سایه ای از درخشش خود نبود.
چگونه سی آر سِوِن به سی آر ناین تبدیل شد؟ + تصاویر

 

 

 

 

چگونه سی آر سِوِن به سی آر ناین تبدیل شد؟


 


 

به گزارش "گروه ورزشی شبکه نیوز"، از یک بال هجومی تند و تیز، حالا کریس رونالدو برای ماندن در بالاترین سطح، سبک بازی خود را عوض کرده و تبدیل به یک مهاجم نوک شده است.

 

تنها یک سال پیش و زمانی که لیونل مسی موفق شد پنجمین توپ طلا را به فهرست افتخارات خود اضافه کند، به نظر می رسید دوران درخشش کریستیانو به پایان رسیده است. زیر نظر رافا بنیتس، او حتی قادر به ارائه سایه ای از درخشش خود نبود.

 

اما تنها 12 ماه بعد، شرایط به طور کامل تغییر کرد و کریس رونالدو یک بار دیگر مخالفانش را وادار به اعتراف به اشتباه کرد. ستاره شماره 7 رئال مادرید موفق شد برای سومین بار در 4 سال اخیر به عنوان بهترین بازیکن جهان شناخته شده و قراردادی طولانی مدت را با کهکشانی ها به امضا برساند.

 

 

 

 

حالا کریستیانو مصمم است تا در آستانه 32 سالگی، یک بار دیگر توانایی های خود را به اثبات برساند. رونالدو حالا در مرحله ای قرار دارد که بسیاری از ستارگان بزرگ دنیای فوتبال در این سن، دوران افول را پشت سر می گذرانند.

 

اما CR7 مدل 2016، با ستاره ای که در سال 2009 طی مراسمی به یاماندنی پای به سانتیاگو برنابئو گذاشت، تفاوت چشمگیری دارد.

 

 

 

 

در مراسم دریافت چهارمین توپ طلا، رونالدو در پاسخ به سوالی که در این زمینه شد، اذعان داشت که دلیلی ندارد به تغییر پست فکر نکند و این تفکر برای کسی که هرگز تلاش خود را برای بهتر شد متوقف نکرده است، موضوع عجیبی نیست.

 

بر اساس آمار و ارقام، کریستیانو مدتی است پست همیشگی خود را ترک کرده است و حالا می توان او را دیگر یک سانتر فوروارد، با تعریف سنتی وظایف این پست محسوب کرد.

 

در ماه های اخیر، بیشتر گلهایی که توسط بهترین گلزن تاریخ باشگاه رئال مادرید زده می شود، از درون محوطه جریمه و با یک یا نهایتا دو لمس توپ به ثمر می رسد. بدون شک این صفات، بیش از آنکه مربوط به پست سابق کریس رونالدو و منطقه شماره 7 باشد، از وظایف ذاتی یک مهاجم شماره 9 به شمار می آید.

 

 

 

 

زیر نظر زین الدین زیدان، حالا این گرایش از سوی رونالدو به حدی افزایش یافته است که می توان او را با ستاره سالهای نه چندان دور و هم نام وی در خط حمله کهکشانی ها، رونالدوی برزیلی مقایسه کرد.

 

حالا لازم نیست رونالدو در پست خود به اندازه گذشته برای شرکت در وظایف دفاعی به صف مدافعان اضافه شود و فضای کمتری از زمین را تحت پوشش قرار می دهد.

 

نقش جدید رونالدو در رئال مادرید طی این روزها، تکیه بر غریزه گلزنی این بازیکن است که این تغییر در دیدار روز پنجشنبه برابر آمریکا کلاب در چارچوب مسابقات جام باشگاه های جهان در توکیو، به وضوح قابل مشاهده بود.

 

 

 

 

حالا با این شرایط و تغییر پستی که برای رونالدو در ترکیب رئال مادرید به وجود آمده است، او می تواند سالهای بیشتری روند فوق العاده خود را حفظ کرده و در بالاترین سطح باقی بماند. البته بدون شک آمادگی فیزیکی او نسبت به گذشته کاهش خواهد یافت و سرعت او کمتر خواهد شد که با توجه به افزایش سن، این موضوع بخشی لاینفک از دوران حرفه ای هر ستاره فوتبال است.  

 

زمانی که کارلتو هدایت کهکشانی ها را بر عهده داشت، از لغت "بمب" برای توصیف فوق ستاره پرتغالی خود استفاده می کرد، اما حالا به نظر می رسد او کمتر دارای قدرت انفجاری است و ممکن است این موضوع روی آمار خیره کننده گلزنی وی نیز تاثیرگذار باشد.

 

البته طبیعتا با این جا به جایی پست، نمی توان کتمان کرد که نقش رونالدو نیز در رئال مادرید دستخوش تغییر خواهد بود. حالا رونالدو از بازیکنی که استعداد شگرفی را در زمین به نمایش می گذاشت، تبدیل به پرچمدار کهکشانی ها شده و می توان او را کاپیتان بدون بازوبند لوس بلانکوس در داخل و بیرون زمین قلمداد کرد.

 

 

 

 

گرچه در سالهای اخیر، بارها در مورد رونالدو گفته شد که او بیشتر روی اهداف فردی متمرکز است و موفقیت تیمی برای او در اولویت دوم قرار دارد، اما هرگز نمی توان میزان تعهد توصیف ناپذیر او به رئال مادرید، طی این هفت سال را کتمان کرد.

 

بدون توجه به اینکه رونالدو قرار است مانند سالهای قبل در پست وینگر به کار گرفته شود و یا همانند تیم زیدان در هفته های اخیر، بیشتر متمایل به درون محوطه جریمه و نزدیک به دروازه حریفان به کار گرفته شود، تمدید قرارداد او تا سال 2021، پیغام بسیار روشنی به دوستداران فوتبال داشت؛ رونالدو تا مدت های متمادی قرار است رهبر رئال مادرید برای فتح دروازه های جدید باشد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.