Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
برزیل 100 درصد ، ایران 99.99 ! - شبکه نیوز
پنج شنبه، 26 مهر 97 ساعت 10:35 ق.ظ / Thu, 2018 October 18

- ورزشی - برزیل 100 درصد ، ایران 99.99 !

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات
گمانه زنی صعود کنندگان به جام جهانی + تصاویر تیم ملی صعود کنندگان

برزیل 100 درصد ، ایران 99.99 !

تاریخ 09 فروردین 1396 ساعت 16:49:20
منبع: varzesh3
کد خبر: 055026
"شبکه نیوز shabakenews|"، در روزهای اخیر و با وقفه ای که در مسابقات باشگاهی حاصل شد، رقابت های مقدماتی جام جهانی با جدیت بیشتری پیگیری شد و کابوس حذف تیم های مدعی، بیش از پیش به ذهن هواداران خطور کرده است/ در ادامه به بررسی چهره تیم های در آستانه صعود و البته مدعیانی که احتمال حذف شدن آنها وجود دارد خواهیم پرداخت.
برزیل 100 درصد ، ایران 99.99 !

 

 

گمانه زنی صعود کنندگان به جام جهانی

برزیل 100 درصد ، ایران 99.99 !با نزدیک شدن به روزهای پایانی رقابت های مقدماتی جام جهانی، چهره تیم های آماده به صعود و البته در آستانه حذف مشخص تر شد.

 

به گزارش "شبکه نیوز shabakenews |"، در روزهای اخیر و با وقفه ای که در مسابقات باشگاهی حاصل شد، رقابت های مقدماتی جام جهانی با جدیت بیشتری پیگیری شد و کابوس حذف تیم های مدعی، بیش از پیش به ذهن هواداران خطور کرده است.

 

در ادامه به بررسی چهره تیم های در آستانه صعود و البته مدعیانی که احتمال حذف شدن آنها وجود دارد خواهیم پرداخت.

 

قاره اروپا؛

 

لاله های نارنجی و احتمال تکرار کابوس 2002

 

در گروه اول، فرانسه از شانس بالایی برای صعود برخوردار است اما اوضاع اسفناک هلند ممکن است برای دومین بار در هزاره جدید، مانع صعود این تیم به جام جهانی شود.

 

 

لاله های نارنجی از 5 بازی خود تنها قادر به کسب 7 امتیاز بوده اند و پایین تر از فرانسه، سوئد و بلغارستان، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده اند. با توجه به اختلاف امتیاز قابل توجه شاگردان دشان، حضور در پلی آف بهترین راه حل ممکن برای هلند خواهد بود.

 

تقلای رونالدو برای صعود مستقیم به روسیه

 

 

 

 

در گروه دوم نیز سوییس با کسب همه امتیازات در صدر قرار دارد و یاران کریستیانو رونالدو اگر سودای صعود مستقیم در سر دارند، باید اختلاف 3 امتیازی خود با سوییس را جبران کنند وگرنه قرعه کشی بی رحم پلی آف، در انتظار قهرمان یورو 2016 خواهد بود.

 

ژرمن ها؛ همان همیشگی!

 

در گروه سوم، ژرمن ها با اقتدار در صدر قرار دارند و قاعدتا باز هم شاهد حضور مدافع عنوان قهرمانی جهان در روسیه خواهیم بود.

 

 

 

 

اما ایرلند شمالی و جمهوری چک نیز با 10 و 8، تلاش زیادی برای حضور در جایگاه دوم و صعود به پلی آف خواهند داشت.

 

گرت بیل به دنبال فرار از طلسم رایان گیگز!

 

 

 

 

در گروه چهارم، صربستان و ایرلند با 11 امتیاز در صدر قرار دارند اما ولز 7 امتیازی، کار دشواری برای راهیابی به پلی آف دارد. گرت بیل اگر به دنبال سرنوشتی متفاوت از رایان گیگز در عرصه ملی می باشد، باید نمایشی هم تراز با یورو 2016 در بازی های آتی از خود ارائه دهد.

 

لهستان؛ تخت گاز تا روسیه با جادوی لواندوفسکی

 

 

 

 

در گروه پنجم، لهستان با درخشش فوق العاده لواندوفسکی با اختلاف 6 امتیازی در صدر قرار دارد و صربستان و دانمارک هر دو با 7 امتیاز، احتمالا برای راهیابی به مرحله پلی آف جدال حساسی تا روز آخر خواهند داشت.

 

انگلیس؛ آیا ساوت گیت منجی آنها خواهد بود؟

 

 

 

 

در گروه ششم، انگلیسی ها با ساوت گیت یکه تازی می کنند و با ایجاد اختلاف 4 امتیازی با اسلواکی، احتمالا یکی از مسافران روسیه 2018 خواهند بود. اسلوونی و اسکاتلند، دو رقیب بزرگ اسلواکی برای حضور در رتبه دوم جدول می باشند.

 

آتزوری و لاروخا؛ جنگ صدرنشینی

 

 

 

 

در گروه هفتم، اسپانیا و ایتالیا پا به پای هم چشم به صدرنشینی دارند و هر دو با 13 امتیاز تا به اینجا عملکرد بسیار خوبی داشته اند اما لاروخا با تفاضل بهتر، فعلا رتبه اول را به خود اختصاص داده است. دیدار برگشت این دو تیم در اسپانیا، احتمالا سرگروه این گروه را مشحص خواهد کرد.

 

ستارگان بلژیک در سودای درخشش در روسیه

 

 

 

در گروه هشتم، بلژیک پر ستاره با کسب 13 امتیاز از 5 بازی، شرایط خوبی برای صعود مستقیم به جام جهانی دارد اما یونان 11 امتیازی نیز تهدید بزرگی برای هازارد و یارانش خواهد بود.

 

مودیچ و یاران؛ در رویای تکرار حماسه شوکر

 

 

 

 

در گروه نهم نیز کرواسی با 13 امتیاز صدرنشینی خود را تثبیت کرده اما ایسلند که در یورو 2016 نیز نمایش خاطره انگیزی داشت، با 10 امتیاز در تعقیب ستارگان کروات است و احتمالا شاهد حضور آنها در مرحله پلی آف خواهیم بود.

 

آمریکای جنوبی؛

 

کامیابی برزیل، کابوس برای آرژانتین

 

در جدول 10 تیمی آمریکای جنوبی، برزیل با اقتدار صدرنشینی خود را تثبیت کرده و برد پر گل بامداد امروز برابر پاراگوئه باعث شد تا تیته و شاگردانش اولین بلیت سفر به روسیه را از آن خود کنند.

 

 

 

 

اما در ادامه، دیگر مدعیان نبرد بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند. کلمبیا با 24 امتیاز، اروگوئه و شیلی با 23 و آرژانتین 22 امتیازی، رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

 

با توجه به صعود مستقیم 4 تیم و راهیابی یک تیم به پلی آف، در حال حاضر آرژانتین شانس بلیت صعود مستقیم را در دست ندارد.

 

دیدار برابر اروگوئه در ادامه و همچنین بازی با تیم های نیمه پایین جدول، هواداران آلبی سلسته را به صعود امیدوار ساخته اما نباید فراموش کرد که آمار موید آن است که بدون مسی، عملکرد آنها به طرز غیرقابل باوری افت می کند.

 

 

 

 

شاگردان بائوسا در روز آخر به مصاف اکوادور خواهند رفت و جدال تیم پنجم و ششم فعلی جدول، شاید نبرد مرگ و زندگی برای فاتح دو دوره جام جهانی باشد.

 

آسیا؛ غرب با اقتدار، چشم بادامی ها در انتظار

 

در جداول دو گروهی قاره کهن، ایران صدرنشین مقتدر گروه اول است و با توجه به فاصله 4 امتیازی با کره جنوبی، شانس مسلم قاره آسیا برای صعود به جام جهانی لقب گرفته است.

 

 

 

پیروزی دیروز برابر چین باعث شد تا شاگردان کی روش یک قدم دیگر به جام جهانی نزدیک شوند و کسب 3 امتیاز برابر ازبکستان، ضامن صعود مستقیم آنها به روسیه خواهد بود.

 

کره جنوبی و ازبکستان با 13 و 12 امتیاز، احتمالا تا روز آخر نبرد دشواری برای قرار گرفتن در رتبه دوم و صعود مستقیم خواهند داشت و با توجه به اختلاف امتیاز قابل توجه این دو تیم با سوریه، چین و قطر، قاعدتا جدال حساس و مستقیم روز آخر دو تیم، تعیین کننده تیم دوم گروه اول مسابقات است.

 

 

 

 

اما در دیگر گروه نیز شاهد حضور یک تیم غربی در صدر در کنار ژاپن هستیم. بعد از 2 دوره غیبت، عربستان تحت هدایت فن مارویک تولدی دوباره یافته و احتمالا شاهد حضور مستقیم آنها در روسیه خواهیم بود.

 

اما کانگوروها با 13 امتیاز، کار دشواری برای صعود دارند و 2 دیدار آنها برابر عربستان و ژاپن، احتمالا تعیین کننده آرایش گروه دوم مسابقت مقدماتی جام جهانی در آسیا خواهد بود.

 

 

آمریکای شمالی؛

 

در جدول 6 تیمی آمریکای شمالی، مکزیک با 10 امتیاز از 4 بازی شانس اول صعود محسوب می شود و بعد آن کاستاریکا با 7 و پاناما با 5 امتیاز در رتبه های بعدی قرار دارند.

 

 

 

 

اما حضور ایالت متحده در رتبه چهارم تنها با کسب 4 امتیاز از 5 بازی، نقطه مبهم این منطقه به شمار می آید. بعد از جدایی کلینزمن و بازگشت بردلی، آمریکا امیدار به تغییر شرایط و بازگشت به جمع مدعیان صعود می باشد.

 

آفریقا؛

مسابقات تیم های حاضر مسابقات مقدماتی جام جهانی در قاره سیاه به تازگی آغاز شده است و هنوز آرایش تیم های مدعی به خوبی مشخص نشده اما به نظر می رسد باز هم به سان ادوار گذشته، شاهد حضور تیم هایی مانند کامرون، نیجریه، ساعل عاج، تونس و البته مصر که هر دو بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته، در روسیه باشیم.

 

 

 

 

با این تفاسیر و تا این مرحله از مسابقات مقدماتی، چهره بسیاری از تیم های مدعی از قاره های مختلف برای صعود به جام جهانی مشخص شده که در ادامه، فهرست وار به مرور آن خواهیم پرداخت؛

 

مدعیان احتمالی راهیابی به جام جهانی؛

 

اروپا: 13 سهمیه

فرانسه، سوییس، آلمان، صربستان، لهستان، سوییس، انگلیس، اسپانیا، بلژیک، کرواسی

 

آسیا: 4.5 سهمیه

ایران، کره جنوبی، عربستان، ژاپن

 

آمریکای جنوبی: 4.5 سهمیه

برزیل، کلمبیا، اروگوئه، شیلی

 

آمریکای شمالی: 3.5 سهمیه

مکزیک، پاناما، کاستاریکا

 

آفریقا: 5 سهمیه

کامرون، نیجریه، ساعل عاج، مصر، تونس

 

اقیانوسیه: 0.5 سهمیه

 

روسیه میزبان و صعود مستقیم

 

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.