Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
گروه مرگ برای باشگاه های ایرانی شکل میگیرد؟ - شبکه نیوز
پنج شنبه، 22 آذر 97 ساعت 09:52 ق.ظ / Thu, 2018 December 13

- ورزشی - گروه مرگ برای باشگاه های ایرانی شکل میگیرد؟

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

گروه مرگ برای باشگاه های ایرانی شکل میگیرد؟

تاریخ 12 آذر 1396 ساعت 23:02:03
منبع: varzesh3
کد خبر: 055830
قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا روز چهارشنبه تکلیف نمایندگان ایران را مشخص می کند.

 

 

در انتظار دومین قرعه کشی مهم هفته؛

گروه مرگ برای باشگاه های ایرانی شکل می گیرد؟

 

قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا روز چهارشنبه تکلیف نمایندگان ایران را مشخص می کند.

به گزارش شبکه نیوز "shabakenews "، ؛، قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه روز جمعه برگزار شد و حالا در فاصله کمتر از 5 روز قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا روز چهارشنبه هفته جاری برگزار خواهد شد تا نماینده های ایران در لیگ قهرمانان آسیا حریفان خود در مرحله گروهی را بشناسند.


با توجه به شرایط خاص فدراسیون فوتبال آسیا، قرعه کشی مرحله گروهی این مسابقات با شرایط خاصی برگزار می شود که ابتدا در ادامه به بررسی مکانیزم این قرعه کشی خواهیم پرداخت.

در مرحله اول گوی از میان قهرمانان سه کشور ایران، قطر و امارات نام قهرمان یکی از این کشورها انتخاب خواهد شد و به ترتیب دیگر نمایندگان یکی از این سه کشور در گروه های چهارگانه و در جایگاه های A1، B2، C3 و D4 قرار می گیرند.


سه کشور ایران، قطر و امارات کشورهایی هستند که 3+1 سهمیه در فصل جاری مسابقات دارند و نماینده چهارم در صورت انتخاب در پلی آف در جایگاه چهارم قرار خواهند گرفت و در صورت شکست در دیدار پلی آف، تیم برتر به این جایگاه دست پیدا خواهد کرد.


 


در مرحله دوم، باز هم از میان قهرمان سه کشور ایران، قطر و امارات یک گوی از گلدان خارج می شود و در جایگاه B1 قرار می گیرد. دیگر نمایندگان این کشور به ترتیب در جایگاه های C2 و D3 قرار می گیرند و نماینده برنده دیدار نماینده چهارم این کشور در مرحله پلی  آف به گروه اول و جایگاه A4 منتقل می شود.

 


 

قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا روز چهارشنبه تکلیف نمایندگان ایران را مشخص می کند.


در مرحله سوم، تنها قهرمان باقی مانده از میان سه کشور ایران، قطر و امارات مشخص می شود و در جایگاه های C1، D2 و A3 قرار خواهند گرفت و باز هم برنده دیدار نماینده این کشور در دیدار پلی آف، در جایگاه B4 جای می گیرد.

 


 


قهرمان کشور عربستان یعنی الهلال در جایگاه D1 قرار می گیرد اما برای مشخص شدن جایگاه تیم دوم کشور عربستان یعنی الاهلی دو سناریو وجود دارد:
سناریو اول می گوید که اگر قهرمان لیگ قطر در دو جایگاه A1 یا B1 قرار بگیرد، الاهلی در جایگاه A2 قرار می گیرد.


سناریو دوم می گوید که اگر قهرمان لیگ قطر در جایگاه C1 قرار بگیرد، نماینده عربستان در جایگاه B3 قرار خواهد گرفت.

در مرحله چهارم، قهرمان لیگ ازبکستان در یکی از دو جایگاه موجود در گروه A و B یعنی ( A2 یا B3) قرار می گیرد و همچنین برنده دیدار پلی آف شماره 4 میان دو کشور ازبکستان و اردن در جایگاه C4 قرار خواهد گرفت.

به این ترتیب مطمئنا چهار تیم الدوحیل قطر، پرسپولیس ایران، الجزیره امارات و الهلال عربستان در یک گروه قرار نخواهند گرفت اما این احتمال وجود دارد که شاهد خلق گروه مرگ در مسابقات برای تیم های ایرانی باشیم.


به طور مثال پرسپولیس قهرمان لیگ برتر ممکن است در صورت قرار گرفتن در صدر گروه دوم مسابقات، با الاهلی عربستان یا قهرمان لیگ ازبکستان، السد قطر و شاید العین امارات هم گروه شود.


همچنین اگر نام پرسپولیس به عنوان سومین گوی از گلدان خارج شود، استقلالی ها باید با الهلال عربستان هم گروه شوند و این احتمال وجود دارد که آبی های تهرانی با العین امارات در صورت موفقیت در مرحله پلی آف و السد قطر هم گروه شوند.


برای تراکتورسازی نیز احتمال قرعه مرگ وجود دارد و شاید نماینده تبریز با الدوحیل قطر، العین امارات و الاهلی عربستان هم گروه شود.

قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ 15 آذر ماه با حضور مدیر تیم و مدیران رسانه ای تیم های شرکت کننده در این مسابقات در مالزی برگزار خواهد شد./110

 شبکه نیوز "shabakenews "، ؛

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.