Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
مردی که نام جام جهانی به خاطر او تغییر کرد! +عکس و فیلم - شبکه نیوز
یک شنبه، 28 مرداد 97 ساعت 12:29 ق.ظ / Sun, 2018 August 19

- ورزشی - مردی که نام جام جهانی به خاطر او تغییر کرد! +عکس و فیلم

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات
صفر تا ۱۰۰ جام جهانی

مردی که نام جام جهانی به خاطر او تغییر کرد! +عکس و فیلم

تاریخ 13 اردیبهشت 1397 ساعت 15:08:04
کد خبر: 056214
اعضای فیفا در بیست و پنجمین سال ریاست ژول ریمه و در سال ۱۹۴۶ به پاس قدردانی از زحمات این مرد فرانسوی نام کاپ قهرمانی جام جهانی فوتبال را به نام «جام ژول ریمه» تغییر دادند.
مردی که نام جام جهانی به خاطر او تغییر کرد! +عکس و فیلم

 

 


 

به گزارش شبکه نیوز | shabakenews،  - بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۴ خرداد ۹۷) در روسیه آغاز خواهد شد و ۳۲ تیم راه یافته به این تورنمنت بسیار مهم، برگی دیگر از تاریخ پرماجرا و پرطرفدار توپ گرد را خواهند نوشت.

 

از امروز قصد داریم در ۱۰۰ بخش(روز) روزشمار جام جهانی ۲۰۱۸ که بخشی از آن در سایت FIFA منتشر می شود را از ۱۰۰ روز مانده به این رویداد مهم با عنوان «صفر تا ۱۰۰ جام جهانی» به رشته تحریر درآوریم بدین صورت که هر روزی که به جام جهانی نزدیک تر می شویم عدد آن روز را که نمایانگر یک شخصیت یا یک اتفاق تاریخی در این تورنمنت معتبر است را شرح می دهیم. تا روز افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ با ۱۰۰ اتفاق و شخصیت مهم تاریخ جام جهانی با مشرق همراه باشید.

برنامه کامل مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه +ساعت به وقت تهران۴۶ روز مانده به جام جهانی۲۰۱۸

«ژول ریمه» ابداع کننده جام جهانی فوتبال از سال ۱۹۲۱ به مدت ۳۳ سال ریاست فیفا را برعهده داشت. پس از برگزاری ۳ دوره جام جهانی (۱۹۳۰، ۱۹۳۴ و ۱۹۳۸) پس از آنکه این مسابقات به دلیل جنگ جهانی دوم تعطیل شد، اعضای فیفا در بیست و پنجمین سال ریاست ژول ریمه و در سال ۱۹۴۶ به پاس قدردانی از زحمات این مرد فرانسوی نام کاپ قهرمانی جام جهانی فوتبال را به نام «جام ژول ریمه» تغییر دادند.

 

جالب است که در اولین دوره جام جهانی که بعد از این تغییر نام برگزار شد بازهم اروگوئه (قهرمان اولین دوره جام جهانی) به قهرمانی رسید و اولین «جام ژول ریمه» را بالای سر بردند!

 

البته این جام که بر اساس قوانین آن زمان قرار بود پس از ۳ قهرمانی یک کشور برای همیشه به آن کشور اهدا شود در سال ۱۹۷۰ و پس از سومین قهرمانی برزیل به این کشور اهدا شد و کاپ جدید با شکلی متفاوت نسبت به «جام ژول ریمه» طراحی شد و تا کنون تغییر نکرده است.

به همین بهانه سایت فیفا کلیپی را منتشر کرده که در ادامه می بینید:

دانلود
به گزارش شبکه نیوز | shabakenews،  «مک دونالد تیلر» مسن ترین بازیکنی است که در مسابقات فوتبال مرحله مقدماتی جام جهانی بازی کرده است. این مدافع کهنه کار در ۲۷ اوت سال ۱۹۵۷ در ترینیداد و توباگو متولد شد و در ۴۶ سالگی توانست در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۴ برای تیم جزایر ویرجین آمریکا و در بازی مقابل سن کیتس و نویس بازی کند، ولی هرگز پایش به مرحله پایانی این رقابت ها باز نشد.

 

در حال حاضر «فرید موندروگان» کلمبیایی مسن ترین بازیکنی است که در جام جهانی بازی کرده است. وی ۴۳ ساله بود که در جام جهانی ۲۰۱۴ به میدان رفت.


با وجود این «دینو زوف» مسن ترین بازیکنی است که در فینال جام جهانی بازی کرده است. وی در ۴۰ سالگی با تیم ملی ایتالیا به فینال جام جهانی ۱۹۸۲ رسید و با این تیم به عنوان قهرمانی دست یافت.

 شبکه نیوز | shabakenews،

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.