Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabakenews/public_html/libraries/Helper.php on line 366
توپ‌های بوندسلیگایی از فوتبال ایران می‌‌روند؟ - شبکه نیوز
سه شنبه، 27 آذر 97 ساعت 06:24 ب.ظ / Tue, 2018 December 18

- ورزشی - توپ‌های بوندسلیگایی از فوتبال ایران می‌‌روند؟

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات
در آستانه ورود به دومین سال همکاری؛

توپ‌های بوندسلیگایی از فوتبال ایران می‌‌روند؟

تاریخ 03 مرداد 1397 ساعت 16:26:06
کد خبر: 057451
در فاصله یک روز مانده به آغاز رقابت های لیگ برتر هنوز مسئولین سازمان لیگ نتوانسته اند با دربی استار که توپ های فصل گذشته لیگ ایران را تامین کرده بود به توافق برسند/
توپ‌های بوندسلیگایی از فوتبال ایران می‌‌روند؟

 

 

در آستانه ورود به دومین سال همکاری؛

توپ‌های بوندسلیگایی از فوتبال ایران می‌‌روند؟

 

به گزارش "شبکه نیوز | shabakenews ؛ فصل گذشته سازمان لیگ فوتبال ایران پس از چند سال همکاری با کمپانی های مختلف نظیر آل اشپورت وارد قرارداد جدید با شرکت دربی استار شد که از فصل آینده اسپانسر جایگزین آدیداس در مسابقات بوندسلیگا نیز شده و تا سال 2022 با این لیگ قرارداد امضاء کرده است؛ قراردادی که سبب افزایش رضایت میان بازیکنان و مربیان شاغل در فوتبال ایران شد و همگی از کیفیت توپ های مورد استفاده تمجید کردند؛ اما به نظر می رسد با وجود جلسات متعددی که نماینده کمپانی دربی استار در ایران و مسئولین کمیته بازاریابی سازمان لیگ برگزار کرده اند، هنوز به نتیجه ای نرسیده اند و احتمال خروج توپ های دربی استار از فوتبال ایران در فاصله یک روز مانده به آغاز رقابت های لیگ برتر در دوره هجدهم شدت گرفته است.

 

 سال گذشته کمپانی دربی استار و مسئولین سازمان لیگ پس از جلساتی که داشتند برای شروع همکاری به توافق رسیدند و 2000 توپ دربی استار دراختیار سازمان لیگ فوتبال ایران قرار گرفت ولی به دلیل دلخوری نماینده شرکت دربی استار علیرغم جلسات متعدد و فشرده ای که طی روزهای اخیر برگزار شده، این قرارداد ادامه پیدا نکرده است و توافقی حاصل نشده است.


نماینده ایرانی شرکت آلمانی دربی استار معتقد است که سازمان لیگ فوتبال ایران با رفتار خود که یکی از آنها عدم تحقق و پایبندی به تعهدات مالی در زمان های مشخص شده است، موجبات بی اعتمادی شرکت دربی استار را فراهم آورده است و از سوی دیگر وجود توپ های تقلبی در تمرینات باشگاه ها و همینطور بازار سبب شده تا این کمپانی تمایلی برای ادامه همکاری با وضعیت موجود نداشته باشد و حتی در صدد شکایت از سازمان لیگ فوتبال ایران با توجه به بندهای قرارداد موجود بگیرد.

 

البته سازمان لیگ هم در این پرونده حقوقی مواضع خود را دارد.


صادق درودگر رئیس کمیته بازاریابی سازمان لیگ فوتبال ایران درودگر در گفتگو با "ورزش سه" در پاسخ به این سوال که تکلیف توپ های فصل آینده لیگ برتر چه می شود و آیا با شرکت دربی استار قرارداد سازمان لیگ تمدید می شود یا خیر، توضیح داد: ما فعلا در حال مذاکره هستیم ولی منعی برای استفاده از این توپ ها نداریم، چون توپ های قبلی خریداری شده از این شرکت را همچنان داریم.

 

 


مدیر بازاریابی سازمان لیگ فوتبال در مورد توپ های تقلبی که از دربی استار در بازار وجود دارد، توضیح داد: به ما ربطی ندارد. ممکن است وجود داشته باشد یا نداشته باشد ولی ما این قول را می دهیم که در لیگ از توپ های تقلبی استفاده نشود.


وی در مورد اینکه اگر با برند دربی استار به توافق نرسند چه راه کاری اندیشیده خواهد شد، توضیح داد: ما در حال حاضر با سه شرکت مذاکره کرده ایم و برای اجرا مشکلی نداریم. اما هنوز با هیچ یک از این ها به توافق نرسیده ایم و هیچ چیز قطعی نشده است. ما فعلا از همان توپ هایی که داریم استفاده می کنیم تا اسپانسر جدیدی بگیریم که کیفیت خوبی هم داشته باشد.


درودگر در مورد اینکه آیا این از لحاظ حقوقی مشکلی برای سازمان لیگ و فدراسیون ایجاد نمی کند، بیان کرد: نه مگر بازیکنانی که مثلا برند نایکی در لیگ استفاده می کنند و استوک های این کمپانی را استفاده می کنند، با مشکل مواجه می شوند.

 

روز آینده رقابت های لیگ برتر آغاز می شود؛ با توجه به صحبت های صادق درودگر می توان این برداشت را داشت که در مسابقات روز آینده و همینطور جمعه از توپ های دربی استار استفاده خواهد شد تا سازمان لیگ بتواند با این کمپانی یا کمپانی های دیگر در زمینه تولید توپ به توافق دست یابد. البته باید ببینیم در این صورت مسئولین شرکت آلمانی دربی استار و نمایندگان آنها در ایران چه واکنشی به این موضوع خواهند داشت؟

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.