Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /home/shabaken/domains/shabakenews.com/public_html/libraries/Helper.php on line 366
پسرم را وسط فوتبال کشتند یک تسلیت هم نگفتند! - شبکه نیوز
سه شنبه، 01 آبان 97 ساعت 10:25 ب.ظ / Tue, 2018 October 23

- ورزشی - پسرم را وسط فوتبال کشتند یک تسلیت هم نگفتند!

اخبار امروز
استان‌ها
تبلیغات

پسرم را وسط فوتبال کشتند یک تسلیت هم نگفتند!

تاریخ 18 آبان 1390 ساعت 03:30:00
کد خبر: 006457
شبکه نیوز: علی عظیمی:می خواهند خون فرزندم را پایمال کنند، باشگاه سایپا فرزندم را کشته حالا اعتراض هم می کند.
پسرم را وسط فوتبال کشتند یک تسلیت هم نگفتند! فوتبال با تمام جذابتهایی که دارد، برخی مواقع با اتفاقات ناگواری روبرو میشود.نمونه ای از این اتفاقات را می توان به حادثه ای که برای مرحوم سجاد عظیمی بازیکن ۱۸ ساله تیم احسان ری که در مستطیل سبز اتفاق افتاد، اشاره کرد.

به گزارش شبکه نیوز،  محمد پارسا دیگر نمونه است که در مستطیل سبز دچار ضایعه نخاعی شده و الان سالهاست خانه نشین شده و با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند. اما باز بسی جای خوشحالی است که خانواده پارسا با وجود اتفاق تلخی که برای فرزند شان افتاده هنوز وجود او را در کنار خود احساس می کنند.

جریان واقعه

حدود ۱۰ ماه پیش در جریان بازی دوستانه جوانان احسان ری و جوانان سایپا در تاریخ ۳/۱۰/۸۹، ساعت ۱۲ ظهر دروازه بان تیم سایپا به سرعت به سمت بیرون محوطه هجده قدم می آید که توپ را دفع کند که به جای توپ با لگد به سینه مهاجم احسان ری می کوبد. بر اثر این ضربه مهلک قلب مرحوم عظیمی می ایستد و بی هوش می شود. این حادثه در نهایت منجر به مرگ مغزی وی میشود. اینها همگی حرف هایی است که دکتر مهتاب، متخصص قلب و دکتر مظاهری پزشک تشیخ مرگ مغزی آن مرحوم اعلام میکنند.

لحظات سخت روز حادثه

خانواده عظیمی هیچ گاه ساعت ۱۲ روز سوم دی ماه ۸۹ را که زمان آخرین دقایق حضور فرزندشان در مستطیل سبز بود را فراموش نخواهند کرد به گفته شاهدان ۲۷ دقیقه از زمان بازی گذشته بود یعنی ساعت ۱۲:۲۷ دقیقه که دروازه بان تیم سایپا به جای دفع توپ فرزند جوانشان را که هنوز ۱۸ سالش نشده بود به کما میفرستد.

البته در این که حادثه فوق به هیچ وجه تعمدی نبوده شکی نیست اما اتفاقات بعد از این حادثه باعث ناراحتی خانواده مرحوم سجاد عظیمی شده است. از جمله بی تفاوتی مسئولان سایپا در خصوص این حادثه و این که دروازه بان تیم سایپا به عنوان ضارب این حادثه در دادگاه اعلام کند مرحوم سجاد عظیمی به سمت او رفته و او را زده است ( ادعایی که بعد از بررسی کارشناس قوه قضاییه خلاف آن ثابت شد.) سبب مکدر شدن خاطر خانواده داغدار عظیمی شده و آن ها خواهان رسیدگی دقیق به پرونده فرزندشان کرده است. علی عظیمی پدر مرحوم سجاد عظیمی در این ارتباط می گوید: هر روز ابعاد جدیدتری را از نحوه اتفاق روز حادثه درک می کنم. در اوایل بیشتر پیگیر وضعیت سجاد در کما و بیمارستان بودم و الان با صحبت هایی که با بازیکنان و مسئولان حاضر در روز حادثه انجام دادم به نتایج جدیدتری می رسم. با این حال دادگاه در حال رسیدگی دقیق به این موضوع است.

علی عظیمی:می خواهند خون فرزندم را پایمال کنند، باشگاه سایپا فرزندم را کشته حالا اعتراض هم می کند.

علی عظیمی پدر مرحوم سجاد عظیمی بازیکن فقید تیم احسان ری در خصوص روز حادثه و ساعاتی پیش از حضور فرزندش در زمین فوتبال و بروز آن اتفاقات تلخ صحبت هایی با خبرنگار جهان دارد که در ذیل می خوانید:

صبح آن روز من خودم مرحوم سجاد را از خواب بیدار کردم، وقتی برای نماز صبح از خواب بیدار شدم دیدم ۳ فرزند پسرم مرحوم سجاد، حسین و مصطفی کنار یکدیگر خوابیده اند، ناگهان با خودم گفتم اگر خدا یکی از این ها را از من بگیرد من چه کار کنم؟ به همین دلیل بعد از خواندن نماز صبح دعا کردم چیزی که از قلبم گذشت بر سرم نیاید. صبح زود هم خودم او را از خواب بیدار کردم اما وقتی خواستم به سرکار بروم، دیدم مرحوم سجاد نیست گویا رفته بود دست و صورتش را بشورد. متاسفانه بدون خداحافظی با او به بازار رفتم. ساعاتی بعد مادرش زنگ زد و گفت: سجاد با این که مریض است می خواهد به سر بازی برود من با این که می دانستم او مریض است و خودم به او دو تا قرص داده بودم تا بخورد، وقتی اصرار خود مرحوم سجاد را دیدم به مادرش گفتم عیبی ندارد بگذار به بازی برود و اگر کاری هم باشد خودم انجام می دهم. بعد هم که از سر کار به منزل آمدم. حسین دیگر فرزند فوتبالیستم به من گفت نمی دانم چه اتفاقی افتاده اما سجاد را به بیمارستان هفت تیر شهر ری برده اند. به محض حضور در جلوی در بیمارستان هر شخصی که ما را می دید می گفت؛ خدا را شکر به خیر گذشته است. داخل بیمارستان شدیم بازیکنان احسان ری همگی آنجا بودند. دکتر هم گفت قلب سجاد که به دلیل ضربه لگد دروازه بان ایستاده بود بازگشته است اما بعد از گرفتن سی تی اسکن مشخص شد حال سجاد خوب نیست، بعد از آن نظر پزشکان اعلام کردند که وی به کمای عمیق رفته است.

پدر مرحوم عظیمی تاکید کرد: سجاد ۱۶ روز در کما بود و در تاریخ ۱۸/۱۰/۸۹ ساعت ۱۲ شب مرگ مغزی وی از سوی پزشکان اعلام شد.  بنده برادرم را فرستادم که به وی مرگ مغزی مرحوم سجاد را اعلام کردند و از ما خواستند با حضور در بیمارستان اجازه بدهیم اعضای بدن مرحوم سجاد به بیماران نیازمند اهدا شود، ما هم این کار را کردیم و سجاد با انتقال به بیمارستان مسیح دانشوری اعضای بدنش را به ۵ بیمار اهدا کرد.

وی اضافه کرد: موضوعی که بسیار مرا آزار می دهد این است که مسئولان سایپا هیچ هم دردی با ما نکردند . هیچ گونه رفتار ورزشی از آن ها ندیدم. آن ها میزبان بازی بوده اند، ضارب هم آن ها بوده اند، اما بعد از کشتن فرزند من بدون هیچ عذاب وجدانی رفته اند در خانه هایشان نشسته اند. من از باشگاه سایپا و دروازه بان این تیم شاکی هستم. از آقای فردوسی پور می خواهم به این موضوع رسیدگی کند.البته بعد از اینکه در روزنامه های ورزشی علیه مدیریت باشگاه سایپا صحبت کردم آقای کوشا مدیر عامل سایپا در منزل ما حضور پیدا کرد و اعلام کرد که از این موضوع بی اطلاع است و با توجه به مصاحبه های من به تازگی از موضوع اطلاع پیدا کرد . او بعد از کمی گفت و گو از منزل ما خارج شد و از آن تاریخ تا به امروز از ایشان خبری نیست . ضمن اینکه آقای تاج به عنوان نایب رییس فدراسیون فوتبال نیز اعلام کرد برای بررسی این مساله گروهی را در فدراسیون فوتبال تشکیل می دهد اما متاسفانه تمام حرف ها و قول ها عملی نشده که این مساله جای سوال دارد .

وی ادامه داد: نکته جالب این که دروازه بان تیم سایپا با حضور در دادگاه اذعان داشت مرحوم سجاد او را زده است و خود را بی گناه می داند. وکیل سایپا هم در دادگاه اعلام کرده این دروازه بان الان از تیم ما رفته است. در نهایت هم سرمربی وقت جوانان سایپا با حضور در دادگاه به قاضی می گوید که ما میزبان آن بازی نبودیم، ادعایی که از سوی مسئولان باشگاه احسان ری به شدت تکذیب شد. این ها همگی مرا عصبی می کنند. ادعاهایی که به هیچ وجه صحت ندارند.

پدر مرحوم سجاد عظیمی تاکید کرد: متاسفانه سرمربی و سرپرست تیم سایپا هم در بازی حضور نداشته و زمانی که مرحوم سجاد مصدوم می شود کمک مربی حاضر در کنار زمین به سایر بازیکنان می گوید به سجاد آب بدهید حالش خوب می شود در حالی که او به کمک بیشتری نیاز داشته است.

وی ادامه داد: دادگاه در رای خود باشگاه سایپا را ۶۵ درصد، دروازه بان این تیم را ۵ درصد و ۳۰ درصد هم مسئولان باشگاه احسان ری را به دلیل نبود سرمربی و سرپرست مقصر اعلام کرده که مسئولان سایپا به این رای اعتراض کرده اند، متاسفانه بچه من را کشته اند و حالا می آیند اعتراض می کنند. می خواهند خون بچه من را پایمال کنند.
گزارش از محمد زارعی
Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.